Evden Kaçmayı mı Düşünüyorsunuz? İşte Bunun Yerine Yapabilecekleriniz

Sen hayatından nefret mi ediyorsun? Kaçmayı düşünüyorsun.

İlk olarak, burada  biraz dürüst olacağız. Evden sonsuza kadar kaçmak gerçekten çok zor olabilir. Fikir teoride kulağa harika gelse de, gerçeklik hayal ettiğinizden farklı olabilir.

Birincisi, sokakta yaşamak zor. Bekar ergenler veya halka açık yerlerde uyuyan gençler, tehlikeli insanlar için kolay hedeflerdir. Evsiz erkekler ve kadınlar sizden çalmayı deneyebilir. Sokakta yaşayan uyuşturucu bağımlılarına da maruz kalabilirsiniz. Saldırıya, tecavüze ve hatta cinayete karşı savunmasız olabilirsiniz. Sokaklarda yaşamak da sizi maddelere maruz bırakır. Donma sıcaklıkları veya aşırı sıcaklık fiziksel olarak tehlikeli olabilir. Ve kaçan birçok genç, yiyecek ya da kalacak bir yer için çaresiz kaldıkları için fuhuşa ya da uyuşturucu ticaretine bulaşıyor.

Pek çok gencin dikkate almadığı bir şey, kaçmanın onları şimdi olduğundan daha  kötü bir duruma sokacağıdır.

Birçok genç aile sorunları nedeniyle kaçıyor. Elbette, bazı gençler güvenli olmayan evlerde yaşıyor. Evde fiziksel veya cinsel tacize maruz kalıyorsanız, her gün evde karşılaştığınız garantili tacizden ziyade sokakta tehlike riskiyle yüzleşmenin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Gençlere yönelik tedavi programlarımız hakkında daha fazla bilgi için
Bizi Arayın 0(551)9601134

 

Kötüye Kullanımla Karşılaşıyor musunuz?

İstismar durumlarında yapılacak en iyi şey polisi veya Çocuk Koruma Hizmetlerini (CPS) aramak olsa da, bunu güvendiğiniz bir yetişkine de söyleyebilirsiniz – arkadaşınızın ebeveynleri veya okuldaki öğretmeniniz veya bir okul danışmanı. Durumu iyileştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır – birlikte yaşamanız için alternatif bir aile bulmak ya da durumla ilgili başka bir şey yapmak olsun. Evdeki yaşamınız berbat olsa da, sokaklarda yaşamanın çözüm olmadığını hatırlamak önemlidir. Yabancılardan kaynaklanan tüm potansiyel suistimal riskleri ile aslında daha iyi olamaz.

Evde işler daha güvenli hale gelene kadar, bir aile üyesinin ( güvenilir bir büyükanne veya büyükbaba veya yanında rahat hissettiğiniz bir akraba gibi) sizi eve almak isteyip istemediğini görmeye çalışın . Ya da belki arkadaşınızın ebeveynlerine, evde kalıp kalamayacağınızı sorabilirsiniz. bir süre onları.

Ebeveynlerinizle Kavga mı Ediyorsunuz?

Diğer zamanlarda, gençler ebeveynleri ile küçük çatışmalara girer ve bir tür intikam olarak kaçmayı düşünürler. Bu kötü bir fikir. Dürüst olmak gerekirse, kaçarsanız anne babanız endişelense ve hatta çok üzülse de, en çok acı çekecek kişi sizsiniz.

Kaçmak yerine, yardım alma konusunda anne babanla konuş. Ebeveynlerinizle sürekli kavga ettiğinizi veya ev ortamınızın sizin için duygusal olarak sağlıklı bir yer olmadığını fark ederseniz, depresyon , kaygı , davranış sorunları, diğer zihinsel sağlık sorunları ile mücadele ediyorsanız , merkezimizden siz ve aileniz için destek isteyebilirsiniz.

 

Çocuğunuz İçin Yardım Almaya Hazır mısınız?

DNA Danışmanlık, zihinsel sağlık bozuklukları ve/veya madde bağımlılığı olan gençler için yapılandırılmış terapilerle tedavi sunar .

Destek için Merkezimize Ulaşın : 0 551 960 11 34