Tantrik Cinsellik Nedir?

Tantrik seks, daha derin duygu, his ve enerji seviyelerine ve nihayetinde gerçekte kim olduğunuzdan daha fazlasına erişmenizi sağlayan, cinsel bağlantıda olmanın yepyeni bir yoludur. Bu yol basit ama derindir: Bedenlerimizin ve arzularımızın kutsallığını tüm kalbimizle kutlarken, ortak zevk ifadesine bilinçli bir farkındalık niteliği getirir. Erotik enerjinizin dönüştürücü gücünü açığa çıkararak ve sizi şimdiye kadarki en ruh kırıcı orgazmlardan bazılarına götürerek utanç, travma ve seks etrafındaki engelleri serbest bırakmanıza yardımcı olabilir. Bu bütünsel yaklaşım sayesinde, duygusallık aynı zamanda varlığa, ilahi olana ve şimdiki anın daha samimi deneyimine açılan bir kapı olur.

Tantrik seks nedir?

Tantrik seks, tantra olarak bilinen eski ruhsal yolun bir parçası olan cinsel bir uygulamadır. Tantra ( ilk hecede ahh sesiyle telaffuz edilen tahn -tra ) “örgü” anlamına gelen Sanskritçe bir terimdir. Hepimiz, cennet ve yeryüzündeki eril ve dişil güçleri, insan bedenini aşkın olanla, kutupları çökerterek bir araya getirmeyi veya birleştirmeyi ifade eder. Tantranın amacı, ayrı benlik duygusunun ötesinde tüm yaşamla kendinden geçmiş bir birliktelik keşfetmektir. Kutsal veya tantrik seks – tantranın bir yönü – onu nasıl kullanacağımızı öğrendiğimizde, bu aşkın gerçeğe açılan bir kapı olarak görülür.

Tantrik yakınlığın en basit açıklaması, cinsel enerjinizin, tutkunuzun ve arzularınızın ateşini kalbinizle, ruhunuzla ve yaşamınızdaki iyilik duygusuyla aynı hizaya getirmekle ilgili olmasıdır. Bu güçler denge ve uyum sağladığında, kişilerarası sihrin kıvılcımları gerçekten uçmaya başlar ve seks iyileştirici, güçlendirici, aşkın ve son derece güzel bir şey olur.

Siz ve partneriniz arasında gerçekten bağlı, uyumlu, büyük ölçüde güçlü ve son derece saygı ve bağlılıkla dolu bir sevişme türünden bahsediyorum . Bu tür bir samimiyet, en yüksek benliğinizi uyandırır ve sizi sevgiyle dolup taşar. Zaman yavaşlar, sezginiz genişler ve kendinizi sadece duymuş veya hayal etmiş olabileceğiniz orgazm olasılığının neredeyse psikedelik alemlerinde bulabilirsiniz.

Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi?

Tantrik seks sırasında ne olur?

Tantrik seks, çoğu insanın seksle ilişkilendirdiği aynı türden penetrasyon ve erojen bölgelerin fiziksel uyarımını içermeyen çok çeşitli erotik aktiviteler içerir. Tipik bir tantra seansı, yavaş kucaklamalar, nazik okşamalar, vücutta mevcut olma ve eşlerin bedenleri arasındaki enerjinin hareketine odaklanma gibi ince seks alemlerini içerir.

Bazen tantrik seks sırasında zar zor hareket ediyorsunuz ve odak noktası meditatif, adanmışlık boyutudur. Rahatlar ve işleri yavaşça alırsanız veya hareketi hızlandırır ve yavaşlatırsanız, saatlerce sevişebilirsiniz ve eğlence sadece inşa etmeye devam edebilir. Penisleri olan insanlar, orgazma dönmeden önce daha uzun süre dayanma ve daha fazla zevk alma yeteneklerini geliştiren kenar (orgazma yaklaşma ve geri çekilme) gibi uygulamaları da keşfedebilirler .

Bununla birlikte, tüm cinsel enerji farkındalıkla yapıldığında tantrik olabilir. Tantrik seks, bedenin içgüdüsel zekasının hakim olduğu ve sizin zevke kör olduğunuz ham, yoğun ve hayvansal alanlara dalabilir.

Hakimiyet ve boyun eğme de tantrik olabilir .

Nefes çalışması aynı zamanda tantrik seks için de merkezidir; insanlar nefesini ve farkındalığını cinsel enerjiyi tüm vücutlarına taşımak için kullanabilir ve tüm vücut zevki kapasitelerini uyandırabilir (özellikle genital bölgedeki zevk yerine).

Neotantra, klasik tantraya karşı

Tantra , Hindu, Budist ve Jain geleneklerinde çeşitli biçimlerde ve metinlerde ortaya çıkan, daha erken değilse de en azından yedinci yüzyıla kadar uzanıyor . Ama genellikle Batılılar “tantra” kelimesini kullandıklarında, gerçekten ” neotantra ” alanından bahsediyoruz .

Amaç olarak tam ruhsal uyanış veya aydınlanmayı hedefleyen “klasik tantra” nın çeşitli karmaşık ve titiz ruhsal yolları vardır. Bunlar, Keşmir ve Hindistan’dan gelen bir din felsefesi dizisi olan Keşmir Şaivizmi ve Hindistan ve Tibet’in Vajrayana Budist yolunu içerir. Bu yollar genellikle ciddi çalışma ve kişisel adanmışlık, meditasyon uygulamaları içerir ve mantraların kullanımı, görselleştirmeler ve tanrıya tapınma gibi çeşitli ritüel unsurlarını içerebilir. Cinsel enerji ile çalışmak, uygulamanın sadece küçük bir parçasıydı ve sadece ileri düzey öğrenciler içindi.

Aksine, neotantra son 150 yılda gelişti ve özellikle daha tatmin edici yakınlık ve bağlantı, kişinin kendi bedeniyle ve duygularıyla daha derin bir bağlantı kurmayı, travmayı ve engelleri iyileştirmeyi ve daha büyük orgazmik coşku hallerine açılmayı hedefliyor. Bu öğretiler, klasik tantranın bazı temel ilkelerinden derinden esinlenmiştir, ancak modern tantrik seks uygulayıcıları arasında öğretilen ve paylaşılanların çoğunun, anlamlı olsa da, kelimenin tam anlamıyla “eski uygulamalar” olmadığını kabul etmek önemlidir. ve kendi yöntemleriyle alakalı.

Tantrik seks pozisyonları  (ritüeller)

1. Kutsal bir alan yaratın.

Bilinçli olarak sıradan dünyadan kopun ve İlahi olanın dünyasına – zevk dünyasına girin. Cihazları, mumları veya tütsüleri kapatın ve çikolata veya çilek gibi özel ikramları toplayın. Duş alıp güzel bir şey giydirerek kendinizi arındırın; çamaşır yığınlarını toplayarak ve kaldırarak alanınızı arındırın. Tam olarak mevcut olmak için maddeleri atlamak veya hafifletmek de en iyisidir.

Bu samimiyet seansı için niyetler belirleyin, “Niyetim bedenimle seni ne kadar sevdiğimi göstermektir” veya “Almayı derinlemesine keşfetmeyi merak ediyorum” gibi.

2. Göze bakma (veya “ruh bakma”).

Partnerinizin güçlü bakışlarında saklanacak hiçbir yer yoktur ve tüm hissettiğiniz ve olduğunuz her şeyle kendinizi diğerine tam olarak gösterme pratiği yaparsınız. Onları tam olarak görürken, aynı zamanda görünmenize izin verirsiniz.

Eşinize dönük bir yastık veya sandalyeye düz bir şekilde oturun. Sol göze sol göze bakabilir veya sadece iki göze de yumuşak bir şekilde bakabilir, isterseniz elinizi de tutabilirsiniz. Kalbindeki sevginin gözlerinden parlamasına izin ver. Sevdiklerinize bakarken, gözlerindeki ilahi kıvılcımı görün, onları canlandıran saf yaşam gücüne hayret edin. Bu basit anın kutsallığını birlikte hissedin.

İki dakika dene. Hangi duyguların veya hislerin ortaya çıktığına veya başka yere bakmaya meyilli olup olmadığınıza dikkat edin. Bu bir bakış yarışması değil, bu yüzden gözlerinizi her zaman birkaç saniyeliğine kapatıp tekrar açabilirsiniz.

3. Ellerde kalp devresi.

Bu, genellikle göze baktıktan sonra güzelce akabilir. Yumuşak bir bakışla birbirine bakarken ellerinizi kendi kalbinize getirin ve kalbinize doğru nefes alın. Partneriniz için kalbinizde fışkıran sevgiyi hissettiğinizde, uzanın ve sağ elinizi partnerinizin kalbine koyun (rıza ile) ve onlar sağ elini kalbinize koyabilirler. Her kişinin sol eli daha sonra elini kendi kalbinin üzerine kapatır. Yavaş, derin, besleyici nefeslerle nefesinizi senkronize edin. Nefes alırken, kendi kalbinize nefes ve sevgi alın ve nefes verirken bu sevgiyi kalbinizden sağ kolunuza ve partnerinizin kalbine gönderin, aranızda bir sevgi ve enerji döngüsü yaratın. Bunu yaklaşık 10 nefes boyunca yapın.

4. Tantrik masaj.

Tantrik masajlar, hem klitorisli hem de penisli kişiler için çoklu orgazmların anahtarı olabilecek tantrik temasın bir başka güçlü parçasıdır. Tantrik bir masajda, bir partner sadece arkasına yaslanıp, zevkini ve cinsel enerjisini ayarlama şansı elde eder ve vücudunda nasıl açılmak istediğini görür, diğer partner ise ellerini yavaşça ve meditasyon yaparak hareket ettirir. her yeni hissi hissetmelerine izin verecek vücut

Yoni masajını (vajina ve klitoris için tantrik masaj), lingam masajını (penisler için tantrik masaj) ve tantrik meme başı oyununu denemeyi düşünün .

5. yab-yum konumu.

Bu klasik tantrik cinsiyet pozisyonu, eril ve dişil olan iki ilahi enerji olan Shiva ve Shakti’nin birliğini temsil eder. Ancak bunların sadece enerjiler olduğunu ve katılımcıların cinsiyetinin önemli olmadığını unutmayın. Cis erkekler ve cis kadınlar arasındaki ilişkiler için bile, her rol arasında geçiş yapmak çok güçlüdür.

 • Temel partner (enerjik veya fiziksel olarak nüfuz eden Shiva’yı temsil eder) “tutma” pozisyonunda bir yastığın üzerinde bağdaş kurarak otururken, diğer partner (enerjik veya fiziksel olarak alıcı olan Shakti’yi temsil eder) ya bacaklarını partnerinin üzerine örtebilir. bacakları yatakta ya da yastığın üzerinde ya da eşinin kucağına tam olarak oturabilir. Temel partnerin kolları, kolları temel partnerin omuzlarının etrafına dolanan diğer partnerin beline dolanmalıdır. Başlarınız yanak olabilir veya alnınıza alnınıza dokunabilirsiniz. Bu pozisyon, partnerlerin çakralarını hizalar ve cinsel enerjinin omurga boyunca yukarı doğru hareket etmesine izin verir.
 • Uyum sağlamaya geldiğinizde, birlikte birkaç derin, yavaş nefes alarak başlayın ve nefesinizi senkronize edin. Sonra yavaş dalgalanmalarla birlikte hareket etmeye başlayın, kavisli, çemberler halinde dönün, lezzetli hissettiren bir akış ve ritim bularak cinsel enerjinizi birlikte harekete geçirin. Temel partner, üstteki partnere bu enerjiyi bedenine “alan” “verir”.
 • Tüm vücuttaki zevki ve cinsel enerjiyi genişletmek için nefesinize bağlanın, her hücreyi o yaşam gücü ile aydınlatın. Daha küçük, ince hareketlerle kalmayı deneyebilir veya istediğiniz kadar dinçleşebilirsiniz, ancak her iki durumda da, pelvisinizden omurganızdan üçüncü gözünüze (kaşlarınızın arasındaki nokta) veya tacınıza kadar orgazmik enerji çekmek için nefesini kullanın. başın üstü) ve ötesi.
 • Bu pozisyon tamamen giyinik, çıplak veya istediğiniz herhangi bir penetrasyon şeklinde uygulanabilir. Hatta tamamen giyinik kalarak, tüm vücut enerji orgazmlarını – herhangi bir penetrasyon olmadan – öğrenebilirsiniz, ancak bu biraz daha pratik gerektirebilir!

Tantrik cinselliğin amacı nedir?

Cinsiyetle ilgili olarak üzerimizde belirli bir şekilde olmamız için baskı yapan bir dizi hedef ve beklentinin yanı sıra, bizi cinsel bir alışkanlık haline getiren rutinler ve alışkanlıklar olabilir. Tantra, tüm bunları pencereden atmak ve yeni başlayanların zihniyle yeniden başlamak, cinselliği orgazm yarışına veya kontrol edilecek bir kutudan ziyade yakınlık, bağlantı ve eğlenceli olasılık hakkında daha fazla hale getirerek yeniden tanımlamakla ilgilidir. “Birinden kurtulmak” veya özellikle herhangi bir şeyi başarmak gibi hedefleri bıraktığınızda, keşif için kelimenin tam anlamıyla sonsuz bir alan ve mümkün olanın geniş bir yelpazesi vardır.

Ve orgazm açısından anda yaşamakta olduğunuz her ne güvenle yolu tantrik seks daha güçlü orgazm yoluyla deneyimine daha var varsayabiliriz, orgazm, daha uzun ömürlü olmayan ejakülatuar orgazm ve erkekler için birden fazla orgazm sayısız orgazm türlü için kadınlar, derin teslimiyet halleri, vizyoner haller ve partnerinizle ve hayatın kendisiyle birlik halleri.

Kutsal cinsellik, uyanış ve kişisel evrim yolunun ayrılmaz bir parçası olabilir. Çeşitli ruhani öğretmenler, orgazmın bize tanrısallığın bir anlık görüntüsünü veren bir deneyim olduğunu kabul ettiler çünkü bu komünyon anlarında normal egoik benliğin erimesi var.

Tantrik cinsiyetin faydaları.

 • Sekste istediğinden daha fazlasını elde etmek
 • Cinsel engelleri ve utancı serbest bırakmak
 • Cinsel travmadan şifa bulmak
 • Vücudunuzda özgürce akması için cinsel enerjinizi uyandırmak
 • Tam zevkinize ve arzunuza erişme
 • İnce enerjiye uyum sağlama
 • Tüm vücut ve / veya çoklu orgazmları keşfetmek
 • Penisleri olan, orgazmı geciktiren veya boşalma olmayan orgazm yaşayan kişiler için
 • Partnerinizle yeni bir kalp bağlantısı seviyesi, derin bir yakınlık duygusu ve sevgi dolu bir mevcudiyet deneyimlemek
 • Daha uzun sevişme seansları, rahatlama ve ferahlık kalitesi
 • Gelişmiş iletişim ve paylaşım
 • Kendinizle ve partnerinizle bütüncül zihin-beden-ruh bağlantısı

Tantra hakkında insanlara kendileri için değilmiş gibi hissettirebilecek birçok efsane var . Ama tantra öğretmek için ilham alıyorum çünkü çoğu insanın, çoğumuzun taşıdığı tüm berbat kültürel koşullanma ve travmanın yanı sıra, bir ton güç ve hakikatin cinselliklerinde kilitli olduğuna inanıyorum. İnsanlar cinselliklerinde hizalandıklarında, cinsel “yaşam gücü” enerjileri içlerinde tamamen aktive edildiğinde ve kalplerine ve ruhlarına bağlandığında, amaçlarını gerçekleştirmek için kendilerinin en gelişen, durdurulamaz ve ilham veren versiyonları haline gelebilirler. dünya.