Tantra

Tantra kelimesi ‘’TAN’’ kökünden gelir. Uzanmak, devam etmek, çoğalmak anlamlarında kullanılır.   5.000 yıllık bir uzak doğu öğretisidir. Tantrada hedef; vücudun haz alma yeteneklerinin yok edilmesi yerine, en üst hazlara ulaşarak, bilincin aşılmasıdır.

Tantra, meditasyon, yoga, nefes egzersizleri, içsel bağımsızlığın sağlanması gibi pek çok unsuru içinde barındırır.

Tantra Nedir?

Tantra cinselliğin hem erkekte, hem de kadında çok farklı boyutlarda yaşanmasını amaçlayan bir düşünce, eylem sistemidir.

Tantrik cinsellik, oldukça meşhur bir Hint felsefesi olan Tantradan gelen, temelinde cinsel hayatı daha huzurlu ve heyecanlı kılabilmeyi amaçlayan bir öğreti.

Bu felsefeye göre; evren Shiva ve Shakti adı verilen tanrıların simgelediği kadın ve erkek birleşiminden meydana geliyor. Tantra, cinsel birlikteliği orgazmdan çok partnerle bütünleşme olarak açıklar.

Tantra Seansı! Sana Yardımcı Olabiliriz?

Profesyonel ekibimiz ile birlikte Dna Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi olarak sizlere Tantra öğretisi kazandırabiliriz. Bunun yanı sıra orgazm bozuklukları, erken boşalma, ereksiyon sorunları gibi sorunlarınızın üstesinden gelerek, zevk alma, kendinize olan güveninizi arttırma, kasları gevşetme, kan dolaşımını arttırma ve daha fazla sağlıklı sonuçlar kazandırabiliriz.

Tantra Seansı

tantra nedir?
tantra nedir?

Tantra Tekniği

Tantrik cinsellikte orgazma ulaşmak gibi bir amaç yoktur. Aksine, cinsel aktiviteyi mümkün olabildiğince uzun tutarak partnerler arasındaki cinsel enerjiyi ve bağlılığı arttırmak, Tantra öğretisinin temel amacıdır. Klasik cinsel aktivitede sürekli sona odaklanıldığı için anda yaşanılanın farkına varılamıaz.

Ancak Tantrik cinsellik, içinde bulunulan her anın farkında olunmasını ve cinsellikten daha fazla zevk alınmasını sağlar.

Tanrik cinselliğin temelinde, orgazm sırasında vücuttan atılan enerjiyi vücudunuza geri döndürerek daha fazla enerji depolamak yatar.

Sigmund Freud ve takipçilerinin çalışmalarından binlerce yıl önce Uzakdoğu, Hintli Tantra gibi öğretiler ile cinsellik konusundaki kompleksleri aşmış ve cinselliği yaşamın bir parçası olarak kabullenmişti. Batı’da cinsellik ancak Freud’dan sonra daha rahat bir şekilde açığa çıkabilmiştir.

Halen ülkemizde cinsel tabular ve toplumsal hayatımızın baskıları nedeniyle cinsel yaşamlar karanlık köşelerde ve utanç içinde yerine getirilmektedir. Tantra bu anlamda da çiftler arasında cinsel deneyimleri güçlendiri bir etkiye sahiptir.

Günümüzde Klasik Tantra ve Neo-Tantra olarak ayrımına şahit oluruz. Neo-Tantra; Klasik Tantranın günümüz toplumu ve tıbbın ilerlemesine paralel olarak gelişmiş bir uzantısıdır.

Neo-Tantra, Batı bilimi ve uygulamalarıyla eski Hint ve Tantra geleneklerinin birleştirilmesi sonucunda sentezi yapılmış yeni uygulamalar ve felsefeler bütünüdür.

Bugün Avrupa ve ABD’de binlerce Tantra okulu, eğitim atölyesi ve workshop’ı bulunmaktadır. Neo-Tantra’nın hedefi insanlara bedenleri ve cinsellikleriyle ilgili unutmuş oldukları ve ayırdına varamadıkları bazı unsurları ve hazları hatırlatmak, tekrar yaşatmaktır.

Tantrik tedavi, duygusal ve psikolojik blokları yıkmak, masaj, meditasyon ve nefes uygulamalarını kullanarak insanları terapötik orgazm yoluyla süper bilinçlilik durumuna sürüklemek için kullanılır. Tıbbi araştırmalar da yoğunlaştırılmış orgazmın hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısından faydalarını ortaya koymaktadır.

Kandaki kortizol seviyelerinin (stres hormonu) azaltılmasının yanı sıra orgazmın, oksitosin seviyelerinin beş katına kadar artabileceğini göstermiştir. Düşük oksitosin seviyeleri depresyona neden olmaktadır. Women’s Bodies, Women’s Wisdom (kadının vücudu, kadının bilgeliği) adlı kitabın yazarı Crristiane Northrup, ‘’Cinsel enerji, bireyi sağlıklı kılan en güçlü enerjidir.

Yapılan çalışmalarda, birbiriyle duygusal bir bağ geliştirmiş olan çiftlerde stres hormonlarının azaldığı ve mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin miktarının arttığı gözlemlendi.’’ diyor.

Günümüzde Tantra öğretisi bir çok cinsel işlev bozukluğunun tedavisinde de bir uygulama olarak kullanılmakta ve cinsel terapinin bir çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle erkn boşalma, ereksiyon sorunları, anorgazmi, hiperseksüalite, vajinismus gibi sorunlara çözüm olmaktadır.

“Tantrik düşünce ve yöntemler, doğru eşle, doğru zamanda ve doğru bir zihin durumunda yapılan cinsel birleşme, yaşamda yeni bir boyuta giden kapıyı açmanızı sağlar. Günümüzde çok fazla erkek ve kadın kendilerini aslında hoşlanmadıkları kişilerle cinsel birleşme yaşamak zorunda hissediyorlar.

Bu deneyimi, asgari bir zevk, azami bir yetersizlik ve hüsran duygusu hissederek aynı kişiyle ya da farklı eşlerle tekrarlıyorlar. Oysa seksin bir zorunluluk değil de seçim olduğunu, eşlerin de utanç verici, yavan bir süreçteki bir piyondan daha değerli ve arzulanabilir olduğunu düşünselerdi ıstırapları sona ererdi.”

Omar Carrisun

tantra çift
tantra çift
Tantra’nın Faydaları Nelerdir?

Tantra Öğretisinin Faydaları

*Orgazm bozukluklarına iyi gelir.

*Erken boşalmayı önler.

*Erkeklere uzun süre boşalmadan beraber olma yeteneğini kazandırır.

*Ereksiyon sorunlarını çözer.

*Ardı ardına orgazm olmayı sağlar.

*Zevk verir.

*İnsanın kendine güvenini arttırır.

*Kalbi çalıştırır.

*Kasları gevşetir.

*Kan dolaşımını arttırır.

*Kişinin pozitif düşünmesini sağlar.

*Uzun yaşatır.

Tantrik Masaj tedavi edicidir ve şifa, dönüşüm ve sonuç olarak yeni bir yaşam tarzı sağlayan, kişinin kendisi ile ilgili yeni keşiflerin yolu olarak cinsel enerji olan kundalini enerjisini uyandırır. İlk uygulamada bazı avantajlardan yararlanılabilir. Ancak gerçek anlamda faydalarından yararlanmak için devam etmek ve farklı seviyelere ulaşmak gerekir.

Uygulama sırasında, enerji uyandırılarak  en hassas olandan en uyuyana dağıtılır. Bundan dolayı, kişler kendisine izin verir ve dolaşımdaki enerji akışını engellemezse, küçük orgazm spazmları ortaya çıkmaya başlar ve daha yoğun olarak devam eder. Enerji akışının ulaştığı orgazmlar, gerginliklerin serbest bırakılmasının, eski hatıraların ve kendisiyle yeni bağlantıların üretilmesinin kaynağıdır.

Orgazm daha önce bilinmeyen duyusal seviyelere ulaşmaya başlar. Her geçen gün daha fazla erkek ve kadın bu tedaviyi deneyimliyor ve benlik saygısını yeniden kazanmanın ve gerçek kadınlık / erkekliğe kavuşmanın yolunu buluyor. Bu şekilde, kendileriyle, partnerleriyle ve yaşamlarıyla birçok çatışma çözülerek kendilerini keşfediyorlar.

Travmaların ve tıkanmaların anılarını basan Lingam ve Yoni de dahil olmak üzere, vücuttaki terapötik çalışmalarla vücudun diğer herhangi bir yerinde olduğu gibi, erken boşalma, libido eksikliği, vajinismus, iktidarsızlık, soğukkanlılık, anorgazmi gibi cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırmak için yapılan tedavilerden yararlanmak mümkündür.

Bu terapötik çalışma ile cinsellik, cinsel organlarda yoğunlaşmayı bırakmakta ve tümüyle temiz, sağlıklı, bilinçli ve dinamik bir şekilde genişlemekte ve cinsiyetin başka bir bakış açısıyla yeni bir deneyim olasılığını ortaya koymaktadır. Tantra bize birlik olarak davranır. Fiziksel, duygusal ve manevi birliği ayrılmadan yaşamaya izin vererek, tam bir coşku halinde yaşamayı öğretir.

Sekste tecrübe edilen zevk derin ve sarhoş edici bir ruhsal arayıştır.  Her hareket “Yaşamın Kökeni” ni sembolize eder.  Bu sadece fantezileri tatmin etmek değil, kendini derinden sararak her şeyi unutup sevginin İlahi Mükemmelliği hissetmektir. Tek bir cinsel ilişkide fiziksel bedenin sınırları aşılabilir ve şu andaki İlahi Gerçeklik algılanabilir. Bu, sadece tatmin olmak için birini kullanmak değil, o kişiyle manevi olarak bağlantı kurmaktır.

Özellikle Amerikalılar ve Almanlar tarafından sık kullanılan ve mükemmel cinsel yaşamın sırları ile dolu, tarih boyunca var olan ama dışarıya fazla açıklanmayan Tantra öğretisinde cinsellik bir kutsama gibi anlatılır ve bildiğimiz cinselliği çok farklı boyutlara taşır, insanı meditasyon ve pozitif enerjileri kontrol ederek çok farklı bir boyuta, bilinmeyen diyarlara taşır.

Bu etkinlikte amaç; cinsel heyecanın doruğuna ulaşarak boşalmak değil cinsel heyecanın doruğunda enerjiyi dışarı atmadan çok uzun kalarak en derin gevşemenin keyfini yaşamak ve çift olarak tam bir bütün olmaktır. Bu şekilde adeta savaşıyor gibi sevişilen günümüzde kadın arka arkaya orgazm erkek ise uzun süre boşalmadan beraber olma yeteneğini kazanır.

Şunu sakın unutmayın: Tantra öğretsini öğrenmek uzun bir zaman alır. Bir iki gün içinde hemen hiç bir şey olmaz. Denemek ve benimseyip belli bir süreci geçirdikten sonra Tantra öğretisindeki birçok egzersizi öğrenilebilir. Ayrıca Tantra öğretisini gündelik hayatın bir parçası da yapılabilir

Bu konuda Osho aşağıdaki önerilerde bulunuyor: “Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşını görüp sevindiğinizde, bu sevinci her yanınıza sindirin. Bunu, hoş hissettiğiniz pek çok farklı anda yapabilirsiniz. Öfkelendiğiniz zaman sizde bu öfkeyi uyandıran insana odaklanmayın; öfkenize odaklanın.

O kişiye içinizde yatan bu gizli gücü açığa çıkardığı için minnet duyun. O sizde bir yere çarptı ve o çarptığı yerde aslında gizli bir yara vardı. Sadece bunun farkına varın. Sonra olumlu ve olumsuz duygularınızla ilgili farkındalıklarınızı kendiniz için kullanın. Farkına varmanız, bir şeyi derinleştiriyor ise bu iyi bir şeydir. Bir şey, farkına varmanız sayesinde yavaş yavaş yok oluyorsa bu kötüdür.”

 

TANTRADA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Tantrik cinsellikte bulunduğunuz ortamın rahatlatıcı ve konforlu olması çok önemlidir. Odanının mümkün olabildiğince sade olması gerekir. İsteğe göre oda; çiçekler, mumlar ve dekoratif kumaşlarla süslenebilir. Koku, duyuların harekete geçmesi için kullanabilecek en etkili araçlardan biridir.

Bu nedenle yasemin, yılang-yılang ya da gül gibi bitkilerin yağlarını vücuda sürülebilir ya da aromatik oda kokularını kullanılabilir. Yatağın ve yatakta kullanılan yastık, çarşaf, yorgan gibi eşyaların rahat olması da çok önemlidir. Son olarak, rahatlatıcı bir müzik de ortama katkı sağlayacaktır.

tantric-sex her yaşta
tantric-sex her yaşta

Tantratik Yogada Cinsel Hisleri ve Dürtüleri Harekete Geçirmek İçin Yatak Odasında Olması Gerekenler

*Sessiz ve gürültüden uzak bir yatak odası,

*Saten kumaştan bir yatak takımı,

*Çiçekler,

*Renkli ve kokulu mumlar,

*Her türlü taze meyve,

*Sıcak çikolata,

*Aromatik yağlar,

*Mor veya kırmızı bir ışık,

*En sevdiğiniz müzik,

*Misk, yasemin, paçuli, hint sümbülü, sandal ağacı ve safran kokusu,

*Tütsüler vb.

 

Tantratik Yoga Öncesinde Yaşanacak Ön Hazırlıkta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

*Birbirinize masaj yapın,

*Partnerinizin hoşlandığını bildiğiniz bölgelerine cinsel uyarımlarda bulunun,

*Sevgiyle ve huzur içinde kucaklaşın,

*Geçen zamanı düşünmeyin,

*Evi telaşa vermeyin ve hiçbir şey için acele etmeyin,

*Dans eder gibi sevişin,

*Kendinizi tanrı veya tanrıça olarak görün,

*Sorunsuz ve mükemmel bir cinsel birliktelik hayal edin,

*Romantizmin doruğunda sevişerek doyuma ulaşın.

 

Cinsel yogada kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi; en az sevgi, kutsallık, şefkat, onur ve saygı kadar insan yaşamının tamamlayıcı bir parçası olarak algılanmaktadır. Karmaşanın yerine zevk çaresizliğin yerine umut sunan cinsel yogada bir eşitlik vardır.

Kadın erkekten daha aşağı değil hatta biri diğerine zıt da değiller. Her ikisi de eğitim ve disiplin içinde içlerindeki daha derin ve haz verici zevkleri arayan birer yolcudur. Tantra yogası insan cinselliğiyle ilgilenen tek yoga türüdür ve izlediği yöntemler ve öğrettiği adımlarla sadece yatakta değil hayatın her alanında yol göstericidir.

Cinsel yoganın her temeline “sutra” denir. Cinsel yoganın sutraları şunlardır:

1.Sutra: Cinsel birleşme süresince başlangıçtaki ateşi korumaya özen gösterin ve ateşi sonlandıran közleri önleyin.

2.Sutra: Kucaklaşma anı duyularınızı yapraklar gibi sarsıyorsa kiminle kucaklaştığınıza bakmadan kendinizi bu sarsıntıya bırakın.

3.Sutra: Hiç bir dokunuş olmadan sadece birleşmeyi hissetmenin bile bir dönüşüm olduğunun farkına varın.

 

Tantra Öğretisi Hakkında Az Bilinenler

*Tantra öğretisinde heyecanlıyken asla sevişilmez. Çünkü heyecanlanınca enerji harcarız. Oysa sakin ve durgunken heyecanlanmak için harcanan enerjiyi de meditasyon içinde aşk yapmak için kullanılabilir.

*Tantra öğretisi aslında bir cinsel yogadır.

*Tantra öğretisinde sevişmek daha müzikli ve daha ahenklidir. İki eş sanki dans ediyor gibi sevişir.

*Tantra öğretisinde bedenin cinsel pozisyonu değil zihnin pozisyonu önem taşır.

*Tantra öğretisinde eşler kendilerindeki tüm cinsel enerjiyi karşılığında hiçbir şey beklemeden birbirlerine aktarmaya çalışırlar.

*Tantra öğretisinde düşüncelerini kontrol etmek istedikleri kişinin solunum oranına dikkat ederek istenilen herhangi biriyle telepatik iletişim kurulabilir. Hatta bu şekilde diğer kişinin soluma hızını artırılabilir veya azaltılabilir.

*İyi bir Tantratik yoga için tutkuları, tembelliği, asılsız bilgiyi ve öfkeyi aşmış olmanız gerekir.

*Zeki, duyularını kontrol edebilen, tüm varlıkları incitmekten kaçınan, her zaman ve herkese karşı iyi ve saf olanlar daha iyi Tantratik yoga yaparlar.

*Obur, aşırı derecede cinselliğe düşkün, arsız, açgözlü, cahil, ikiyüzlü, zevk düşkünü ve ayyaşlar Tantratik yoga yapamazlar.

Tantra’da kullanılan temel yöntemler nelerdir?

Doğru düşünce ve bilgi

Doğru eylem

Doğru empati

Doğru meditasyon

Doğru nefes alma

Doğru egzersizler yapma (Hatha Yoga)

Doğru dokunma

Doğru hissetme

Doğru uyarılma

Doğru cinsel beyin

Doğru cinsel vücut

Doğru  beden/zihin bütünlüğü

Doğru sevişme

Doğru orgazm olma

Doğru cinsel farkındalık

Doğru bütünleşme