Cinsel terapinin amacı nedir?

Cinsel terapinin amacı, insanların tatmin edici bir ilişki ve zevkli bir cinsel yaşam için fiziksel ve duygusal zorlukları aşmalarına yardımcı olmaktır. Tatmin bir edici seks hayatı, sağlıklı ve doğaldır. Fiziksel ve duygusal yakınlık, mutlu beraberliklerin, evliliklerin temel parçalarıdır. Cinsel işlev bozukluğu ortaya çıktığında, bunun etkisi sadece cinselliğe değil aynı zamanda tüm hayatınıza sirayet eder. Gündelik yaşamınızı bile yerine getirmesi zor olabilir. Seks terapisi, cinsel zorluklarınızı yeniden canlandırmanıza ve cinsel memnuniyetinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

İlk randevularınızda, terapistiniz sadece sizinle veya sizinle ve eşinizle birlikte konuşacaktır. Terapist, şu anki cinsel hayatınızdaki görevinizi yerine getirmenize rehberlik etmek ve yardımcı olmak için oradadır:

  • Bir kişinin tarafını almak veya kimseyi ikna etmek için orada değiller.
  • Ayrıca, cinsel terapist kimseyle cinsel ilişkide bulunmayacak veya kimseye seks yapmayı göstermeyecektir.

Her seansta, terapistiniz sizi cinsel işlev bozukluğuna yol açabilecek endişelerinizin daha iyi yönetimi ve kabul edilmesine doğru yönlendirmeye devam edecektir. Cinsel terapi dahil olmak üzere tüm konuşma terapileri hem destekleyici hem de eğitimsel bir ortamdır.

Değişim için rahatlık ve cesaret sağlaması amaçlanmıştır. Bir sonraki randevunuzdan terapistinizin ofisini görevlendirmeyle ve yapılacak işlerle tedavinizi sürdüreceksiniz. Uygulanacak olan her türlü yöntemin tek amacı bulunmaktadır. Sizin cinsel hayatınızdaki sorunların çözümü ve daha mutlu bir hayat sürmeniz için cinsel mutluluğunuz hedeflenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir