Partnerinizin gerçekten seksten hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlarsınız?

mutlu-partner

Danışman ve cinsel terapist olarak, partnerinizin cinsel deneyimini zevkli bulduğuna dair bazı ince ipuçları olduğunu açıklamak isterim.

Ancak bunu açıklığa kavuşturmak isterken, bu işaretlerin hiçbiri her insan için seksten zevk aldığını garantisini vermez. Aşağıda açıkladığım gibi, bilmenin tek (ve en iyi!) Yolu sormaktır. Dinlediğinizden emin olun ve kasıtlı olmayabilecek herhangi bir işarete bakın.

Seni kendilerine yaklaştırırlar

“Biri sizi kendine doğru çekiyorsa veya kendini size doğru çekiyorsa, bu eğlendiklerine dair bir ipucu” sayılabilir. “Muhtemelen ‘bana daha fazlasını ver, bundan zevk alıyorum’ demektir.”

Ancak, partnerlerin cinselliği daha zevkli olması için açıları veya pozisyonları değiştirmeye de çalışıyor olabileceklerini unutmayın …

Yüz ifadeleri abartılı olur

Bir de “İnsanlar çok zevk aldıklarında her türlü yüz ifadesini yaparlar. Hatta bazıları acı çekiyormuş gibi görünürler. Herkes benzersizdir ve partnerinizi iyi tanıyorsanız, muhtemelen tanıyacaksınız. Eğlenirken takındıkları  yüz ifadeleri. ” Kişiyi o kadar iyi tanımıyorsanız bile yine de anlayabileceğiniz kadar  açık olacaktır.

 

Seninle Flört Eder

Seninle flört ediyorlarsa, sana dokunuyorlarsa ve seks yapmadığın zamanlarda seni öpüyorlarsa, bu onların seks hayatından memnun olduklarının bir işareti sayılabilir. Ayrıca, yatak odası dışında sizinle temas halinde olmalarının da ilişkinizden bir bütün olarak mutlu olduklarının bir işareti olduğunu unutmayın.

“Bazı insanlar ilişkisinde özeldir, bu yüzden sizi herkesin önünde öpmüyorlarsa istemediği anlamını çıkarmanıza gerek yok.”

Zevkli sesler çıkarıyorlar

Unutma, herkes seks yaparken farklı sesler çıkarır. Bazı insanlar iç çekecek, kıkırdayarak, homurdanarak ve çığlık atarak, tepki verebilir. Bununla birlikte, diğerleri mutlak sessizlik içinde seks yapabilir, ancak hayatlarının en güzel anlarını yaşarlar.

Birisi yatakta çok sesli olduğu için, bundan zevk aldığı anlamına gelmediğinin de farkında olmanız gerektiğini unutmayın. “Aynı şekilde, eğer sessizlerse de zevk almadıkları anlamına gelmez. Sessizlik ille de bir tatminsizlik anlamında değildir. Bu gerçekten partnerinizi tanımaya bağlıdır ve bu zaman alabilir.

Seksin Pek Çok Psikolojik Yararı Vardır
Seksin Pek Çok Psikolojik Yararı Vardır

Sonrasında Sohbet Ediyorlar

Eğer her ikiniz de daha sonra orada yatmaktan ve sohbet edip kucaklaşmaktan mutluysanız, bu sizin tatmin olduğunuzun bir göstergesidir. Öte yandan, birisi kalkıp ayrılırsa, bunun hoşuna gitmemiş olabilir. Ama aynı şekilde, belki de abartmak istemiyorlardır. Belki de olmaları gereken bir yerleri vardır.

Göz teması kurarlar

Cinsel ilişki sırasında göz teması, birinin size güvendiğinin ve bu deneyimden keyif aldığının iyi bir işareti olarak alınabilir. Öte yandan, bazı pozisyonlar birbirinizin gözlerinin içine bakmanıza izin vermiyor olabilir. Ayrıca, partneriniz güvensizse, gözünüzün içine bakmakta zorlanabilir. Bu, bundan zevk almadıkları anlamına gelmez.

Orgazm olurlar

Bir erkek boşalırsa, bunun tatmin olduklarını gösterdiğini düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, erkekler de ‘kuru orgazm’ yapabilir ve seks hiç orgazm olmasanız bile eğlenceli olabilir.

Orgazmı seksin nihai hedefi olarak görmemek ve dorukta bitmeyen herhangi bir deneyimin daha az ya da zevksiz olduğunu düşünmemek çok önemlidir. Bir kadının orgazm olup olmadığı genellikle o kadar açık değildir. Bilmenin en iyi yolu sormaktır.

Orgazmın fiziksel bir bedensel tepki olduğunu ve bunun tecavüz ve cinsel saldırı sırasında da çoğu maduru yaşadığı bir şey olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, orgazm her zaman zevk için bir barometre olarak kullanılmamalıdır.

Seninle Paylaşması için İletişim Kur

Birisinin seksten zevk aldığına dair bazı belirsiz ipuçları olsa da kesin olarak bilmenin tek yolunun birbirleriyle açık ve dürüst bir şekilde konuşmaktır. Anlıyorum, birçok insan bunu garip ve zor buluyor. Eğer  bu sizseniz, kendinize neden seks hakkında konuşmaktan hoşlanmadığınızı sorun. Utanıyor musunuz? Öyleyse neden?

Sorunu gündeme getirmek için birine şöyle diyebilirsiniz, ‘Herhangi bir şey ve her şey hakkında konuştuğumuz parlak bir ilişkimiz olduğunu fark ettim, ancak cinsel ilişkimizden hiç bahsetmedik. Acaba bunların hepsi ne anlama geliyor?’ Eğer durum buysa, seks hayatınızdan ne kadar mutlu olduğunuzu söyleyin Değiştirmek istediğiniz şeyler varsa, yine de deneyebilir ve pozitif ile başlayabilirsiniz.

“Denemek isteyecekleri farklı bir şey olup olmadığını sorun. Onlara artık sevmediğin, daha önce beğendiğin bir şey varsa söyle. Hala seksi konuşacak zor bir konu buluyorsan, isteyebilirsin seks terapisini düşünmek için, özellikle cinsel yaşamınızdan memnun değilseniz ve bu sizin için önemli olan bir alandır. Seks terapistleri seks hakkında çok rahat konuşurlar ve bu, işleri daha az garip hissettirmeye yardımcı olabilir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir