Tantra Modern İnsanlar İçin Ne Yapar?

kç-tantra-900x540

Ruhsal Bağlantı Kurma Yolu

Modern ruh, diğer zamanlarda ve diğer kültürlerde olduğu gibi tamamen farklıdır. Pratik, hızlı ve agresiftir. Maneviyat ve dine zorlama ile karşı karşıyadır. Ancak yaşam tarzına karşılık gelmedikleri için bunları uygulayamıyorlar.

İnsanlar bir çevreye ihtiyaç duyarlar. Modern bilinç Tantriktir, püriten veya münzevi düşünmeye tamamen farklıdır. Konfor, çiçekler, yüksek sesle müzik, partiler, et, alkol ve cinsiyeti sever. Birçok insan bu şeyleri almadığında zihinsel problemler geliştirir. Manevi sistemlerin çoğunluğu fiziksel olan her şeyi kınadığından, çıkmazda bitmelidir. Düşünceler, duygular ve özlemler bastırıldığında, o zaman manevi gelişim de artar. Bu suçluluk duygularına yol açar ve bu ruhsal bir yaşam sürmenin önünde büyük bir engeldir.

Tantra ne yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı dikte etmez. Tantra hayatınızı nasıl yaşamanız gerektiğini dikte etmiyor. Tantra rahat bir yaşam sürmenizi yasaklamıyor. Neden olsun ki? Teknik ilerlemenin faydaları vardır ve hayatımızı daha keyifli ve basit hale getirebilir. Tantra sadece şunları söylüyor: “Yaptığınız her şeyde bilinçli olun. Maddi şeylerin sizi kalıcı olarak mutlu edemeyeceğini unutmayın. ”

Paul yeni bir işe sahip ve büyük bir sigorta şirketi için sigorta satıcısı olarak çalışıyor. Başarılı ve çok para kazanıyor. Kendisine yeni bir araba, başarısını ve statüsünü yansıtan bir araba satın alır. Bir Porsche’ye karar verir. Onu arkada patlayan meslektaşlarına gururla gösterir. Daha önce ona küçümseme ile muamele eden komşu bile şimdi küçük konuşma yapmak için çıkıyor. Trafik ışıklarında genç kadınlar onu kabul ediyor ve her zaman gülümsüyor. Sonunda hedefine ulaştı… her zaman istediği ama hiç istemediği ilgi ve onayı seviyor.

Altı ay sonra. Her şey “normal” e döndü. Çevresinde Porsche’yi görmemiş olan neredeyse hiç kimse kalmadı. Şimdi dünyaya geri döndü ve tam olarak daha önce olduğu yerdeydi. Tüm yumurtalarını bir sepete, başkalarının onayına koydu. Şimdi bir problemi var. Yine bu mutluluk dalgasına sahip olmak istiyor. Şimdi ne yapmalı? Yeni bir araba mı aldınız? Daha sportif, daha hızlı, daha pahalı mı? Yoksa bir ev inşa etmek? Bodrum katında bir sauna yeterli olacak mı yoksa yüzme havuzu da inşa etmeli mi? Bir tuzağa düştü – ve bunun tamamen farkında.

Björn, modern insanın nasıl kenetlendiğinin en iyi örneğidir. Listeye, Whitney Houston, Michael Jackson, Robin Williams gibi ünlülerle de sonsuza kadar ekleyebiliriz. Hepsi zirvede, zamanlarının simgeleri. Çoğunluğun serveti vardı, aynı zamanda psikolojik sorunları ve depresyonu vardı. Whitney Houston’a bakarkeninsanlık durumunun dramını ve trajedisini kabul ediyoruz. Bir şarkıcı için olağanüstü bir başarı seviyesine ulaştı, ama hiç oynamadığı ve sonunda onu yok eden bir rulo oynuyordu. Daha sonra, alkol, hap ve pozisyonundaki birçok ilaç gibi ilaçlarla kendini kaybetti. Durumunun yararsızlığını tanıdığı ve istifa ettiği için intihar ettiği söylentileri vardı. Birisi zaten zirvede olan ne tür bir hedefe sahip olabilir? Kaza dışında başka bir şey gelemez.

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi bir şovmenle bir şey meydana geldiğinde, bunun çevrelerindeki insanlar veya yas tutan hayranları hariç, geniş kapsamlı bir anlamı yoktur. Belli bir miktarda güç kullanan insanlara baktığımızda durum farklı. Para ve güç sadece mutluluk eksikliğinin yerini alır. “İktidardaki İnsanlar” ile para ana rolü oynar, yalnızca etki ve gücü genişletmekle ilgilidir.

Bu noktayı daha da ileriye taşımak için Perslerin Yunanistan’a saldırısından intikam almak amacıyla yola çıkan Büyük İskender örneğini ele alabiliriz . Pers kralı Dareios’u yendikten sonra kendine yeni bir hedef koydu. Artık kahramanı Aşil’in şöhretini aşmak istiyordu. Hayatını dünyanın yarısını fethedinceye kadar savaş alanında geçirdi. Bir krallığı fethettiği anda bir sonraki krallığa geçti… ileriye, daima ileriye… ne adam ne daha önce ne de o kadar büyük bir krallığa hükmetmedi.

On yıl süren savaş ve fetihten sonra, bir insan enkazı olana kadar alkol darbelerine sığındı. Bu seferlerden birinde en yakın arkadaşını ve sırdaşını bıçakladı, çünkü sonsuz savaş ücretini durdurmazsa onu terk etmekle tehdit etti. Yıpranmış ve katliamdan tükenmiş arkadaşları sadece eve dönmek istiyorlardı. 33 yaşında Babil’deki alkol kötüye kullanımı sonucu öldü. Elde ettiği şöhret ve onay – bunun bedeli 50.000 ölü tarafından ödenerek gücüne yol açtı. Dünyaya boş ellerle girdi ve aynı şekilde bıraktı…

Tantra: “ Memnuniyetinizin ve mutluluğunuzun temel seviyesini yükseltmelisiniz ve bu ancak içeriye baktığınızda elde edilebilir .”

Mutluluğunuz başkalarının onayına bağlı olduğu sürece, bir tuzakta oturuyorsunuz. Zenginliklerin ve maddi şeylerin tadını çıkarabilirsiniz, ancak bunların kalıcı bir çözüm olmadığını unutmayın. Bunun gerçekten farkındaysanız, o zaman Porsche’yi satın alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir