Sevgi, Seks ve Toplum

Dokunmanın önemini bilmeliyiz, toplumun oluşturduğu tabuların ve inançların dokunuşla sağlanan tüm enerjinin hissedilmesini deneyimlememize engel olmasına izin vermemeliyiz.

Küçük yaşta şefkat ve dokunuş problemleri yaşamış insanlar, bilinçaltında cinsel konuda dengesizlik yaşama eğilimleri, bilinçleri dışında kendilerini cinsellikten uzak tutma ya da kendilerini tehlike altında hissederek aşırı uçlara yönelebilirler. Buna toplum kolektif bilinç baskısı da sebep olabilir.

Çocukluk dönemimizde başlayan, her zaman bizimle birlikte olan diğer bir adı “mahalle baskısı” olarak da bilinen “kolektif bilinç” baskısı oldukça etkilidir. Toplum cevaplayamadığı, kontrol edemeyeceğini düşündüğü konuları, gerçekliğe dayanmayan bir hikâye ile korkar, korkutur, iter ve yasaklar. Cinsel kimlik ve cinsellik öğretiler bunun başta gelenleri diyebiliriz. Cinsellik ile ilgili bilgi eksikliğini sözde günah, yasak, ayıp, namussuzluk olarak yerleşmesi de bu bilincin işidir. Bu bilinçle büyüyen bizler kadın ya da erkek ayırmadan uydurulmuş ve temelsiz bu hikâyelere ayak uydurarak her geçen gün cinsellikten yani gerçekliğimizden uzaklaştık. Bu makalemi okuyan birçoğunuzun evet derken bile bunu okuduğunuzu ve beni takip ettiğinizi gizli tutarak yapacağınızdan eminim. Evet, evet siz biliyorum içten içe neler geçirdiğinizi bende bu ülkede doğdum ve bu ülkede yetiştim. Sosyal ve kültürel seviyemiz ne olursa olsun çok iyi biliyorum ki cinsellik ise söz konusu olan, bir gizem, ayıplanma korkusu, endişe, hayat arkadaşlarına yüklenmiş manasız kutsallık dürtüsü ile yaşanmak istenen, yaşanamayan bir seks hayatı sonuç; mutsuzluk dolu beraberlikler. Biten ya da sadece çocuk için aile baskısı ile sürdürülen mutsuz yaşamlar. Aldatanlar, aldatılanlar her geçen gün saygının yitirildiği üzüntünün yükseldiği beraberlikler.

DÜNYAYI SEVGİ KURTARACAK. BUNU UNUTMAYIN.

Seks SEVGİ ile birleşmedikçe MUTLULUĞU yaşamak, cinsel tatmine ulaşmak mümkün olmayacaktır. Cinsel mutluluğunuzu, huzur ve dinginliği bulma merkezi SEVGİ’dir. Bunu yaşamak için kendinize fırsat vermeyi öğrenmelisiniz. Bilmemek ayıp değil değerli dostlar, öğrenelim öğretelim. Mutlu olmak bu kadar yakınımızda görmemizi beklerken kaçmayalım.

Cinsellik denilince toplumun aklında canlanan bilinçaltına yerleştirilmiş yanlış olgular sebebi ile sevdiklerimizle seks hayatımızı da kısıtlamaktayız. Cinselliği bilmek, arzulamak, cinsellikten keyif almak, rahatlamak kötü değil aksine doğamızın bize bahşettiği muhteşemliği tadabilme becerisidir. Ayrılması gereken ve bilinmesi gereken şudur ki bilgilenmek her karşına çıkan kişi ile seks yapma özgürlüğü değildir. Aksine gerçekten cinselliği bilen kişi hissedilmeden yaşanılanın “çiftleşmekten” öteye gidemeyeceğini de bilir. Yanlış inanışlar ve korkularla oluşturduğumuz bu “kolektif bilincin” dışındaki muhteşem dünyanın anahtarını bulmak için birlikte hareket edelim.

Cinsellik hayatın bir parçasıdır. Ve sen seks ile doğdun. Her zerrenin oluşumu yumurtayı spermin döllenmesi ile mümkün kılındı.

Cinsellik GÜNAH değil KUTSALDIR.

Psk.Terapist Derya Alageyik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir