Dünya Kadınlar Günü

womens_day
womens_day

Dünya Kadınlar Günü’nde kendi tarihi yollarına imza atan efsanevi kadınların başarılarını takdir ederek Kadın Tarihi Ayı’nı başlatıyoruz. Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart günü gerçekleşiyor ve tüm dünyadaki kadınların güzelliğini, çeşitliliğini ve başarılarını kutlamaktan heyecan duyuyoruz. Bu anıtsal gün sadece tek bir kadını, ülkeyi veya kuruluşu kutlamakla kalmaz, aynı zamanda diğerlerini daha iyisini yapmaları, bir fark yaratmaları ve değişimi uyandırmaları için ilham veren her yerde ki kadınları kapsar.

Dünya Kadınlar Günü nedir ?

Dünya Kadınlar Günü, dünya çapında ekonomik, kültürel, politik ve sosyal nedenleri savunan kadınların başarısını vurgulayan küresel bir kutlamadır. Dünya Kadınlar Günü ilk olarak 1908’de New York’ta oy hakkı, daha iyi ücret ve daha kısa çalışma saatleri talep eden 15.000 kadının yürüyüşünden sonra başladı. Her yıl dünya çapında kadın haklarını savunmak için yeni bir yol bulundukça, Dünya Kadınlar Günü insanlara ne kadar ilerlediğimizi ve hala devam eden çalışmaları hatırlatmak için ön saflarda yer aldı.

Dünya Kadınlar Günü, insanları klişeler, ön yargılar ve kadınların başarıları konusundaki bakış açılarını sorgulamaya teşvik eden eşitliğin yalnızca bir “kadın sorunu” olarak çerçevelendiği kavramını çürütmeye çalışır, ancak bunun daha sağlıklı bir çalışma ortamına ve topluluğa nasıl sahip olabileceğimizi kapsayan bir iş sorunu olduğunu tartışır. Dünya Kadınlar Günü “cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya”yı teşvik eden tartışma ve sohbet yaratmaya devam edecek bir yıl boyunca sürecek bir kampanya olarak değerlendiriliyor.

Nasıl Kutlayabilirsiniz?

Dünya Kadınlar Günü, ister evde, ister iş yerinde veya yerel toplulukta olsun, yaşamın her alanında ön yargı, klişeler ve eşitlik konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Kutlama yapmak için ünlü , aktivist veya lider olmanıza gerek yok, işte her yerde kadınları desteklemenin birkaç yolu.

  • Kadın haklarını savunmak için çalışan kar amacı gütmeyen kuruluşları destekleyin
  • Kadın liderliğindeki markalar, şirketler ve etkileyicilerle işbirliği yapın
  • Web sitenizde harika kadınların profilini çıkarmak gibi iş yerinde bir Dünya Kadınlar Günü kutlaması düzenleyin
  • Bir kadın ağ oluşturma etkinliğine katılın
  • Sektörünüzde daha genç bir kişi için mentor olarak gönüllü olun

Dünya Kadınlar Günü’ne katılmanın ve kendilerini dünyanın her yerindeki kadınlar için ekonomik, politik ve sosyal ortamı değiştirmeye adayan muhteşem kadınları kutlamanın sayısız yolu var. İster fotoğrafınızı sosyal medyada paylaşıyor olun, ister hayatınızdaki kadınlar için bir iyilik yapıyor olun, dahil olmanın pek çok yolu mümkün!

Engelleri Yıkmak

Girişimciler olarak teknolojide başarılı olmaya ve mükemmelleşmeye devam eden tüm çeşitli, canlı ve dinamik kadınları kutlamaktan heyecan duyuyoruz. Aşağıda, geçen yıl öne Çıkan kadınlardan harika alıntılar bulacaksınız. İster patron ister iş kadını olarak birden fazla rolü üstleniyor olsunlar, bunlar kendi sektörlerinde engelleri aşmaya devam eden kadınların sadece birkaç örneği.

“İşe başlayan bir anne olarak, bence unutulmaması gereken en önemli şey, dengenin gerçekten önemli olduğudur. Bir sürü şey oluyor ve hepsini yapmak istiyorsun ama hepsini yapamıyorsun. Başkan olamazsın ve tüm şovlara giremezsin. Her şeyi yapamazsınız çünkü öz bakımınız da azalır.” 

“Sahip olduğum en büyük üretkenlik ipucu, bir şeyler almak ve yetki vermek. İşler her seferinde kesinlikle mükemmel olmayacak. İşiniz için daha etkili olacak şeylere odaklanabilmeniz için nasıl bırakacağınızı ve yetki vermeyi öğrenin.” 

“Her zaman ‘kendini ortaya koy ve çöz’ felsefesine sahip oldum çünkü kendine her şeyi öğretebilirsin.”

“Kendi sektörünüzdeki insanları rakip değil meslektaş olarak görün. Hepiniz aynı gemidesiniz, sadece bilmiyorsunuz. ”

“Genç yetişkinler olarak, toplumsal normlara dayalı seçimler yapma eğilimindeyiz ve bu sayede mutluluğu bulmaya çalışıyoruz. Tipik düşünce şudur: Kendimi finansal olarak finanse edebilmek için bu işi alacağım ya da ailemin konuşacak ve istikrarlı hayatımla gurur duyacak bir şeyleri olacak. Kendimizi değil, başkalarının seçimlerini yansıtan kararlar alırız. ”

 

İstediğimiz ve çabaladığımız müddetçe başarısız olmak için neden yoktur. Kadın, erkek, cinsiyet farketmeksizin istemek, çabalamak, farkında olmak ve başarmak her zaman sonuç verir.

DNA Danışmanlık olarak biz herzaman yanınızdayız. Dünya Kadınlar Günü hepimize kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir